WHO: Kanyaró Európában: a WHO több oltásra figyelmeztet
2011.11.14 14:28
Európában a kanyaró ismét erősen terjed. Csak az eddiginél messze több oltással lehet fékezni az egyre több ember fenyegetését – figyelmeztetett a WHO koppenhágai európai központjában. Egyedül ez év januárjától júliusáig 26000 bizonyított eset volt a WHO európai régiójának 53 tagállamában. A legtöbb jelenlegi eset WHO adatok szerint a nyugat-európai országokban lépett fel, egyebek között Franciaországban 14000 esettel ezév első hét hónapjában.
Az elmúlt évben WHO adatok szerint az európai régióban 9 ember halt meg kanyaróban. Ezek közül 7 volt 10 évesnél idősebb. Észak-Rajna Westfáliában az elmúlt héten egy 13 éves lány halt meg egy 12 év előtti infekció későbbi következményeiben. Németországban a kanyarós megbetegedések száma évről évre ingadozik. 2010-ben Németországban hatósági adatok szerint 780 kanyarómegbetegedés volt. Ezévben azonban már több mint 1500 esetet jelentettek.
Különösen hajlamosak a csecsemőkön és gyermekeken kívül a fiatalok is 15 és 25 éves kor között. A Szövetségi Statisztikai Hivatal szerint Németországban évente egy-két ember hal meg a kanyaró következményeiben.
PZ, 2011, 10, 25.
(Tömörítvény)
