Aktuális események/hírek

Kiemelt hír
2021. december. 09.
2021. december 10-11-én kerül megrendezésre az „Oltáskampány – Te hogy csinálnád?” című hackathon, egy ötlet- és megoldás generáló verseny egyetemi hallgatók számára, amelyen több tudományterület – többek között az informatika, az egészségügy, és a kommunikáció - kapcsolódik össze, kiegészülve jövendőbeli kreatív szakemberekkel.
2021. november. 29.
Szíves figyelmébe ajánljuk a „Környezeti-éghajlati szempontból fenntartható egészségügyi ellátórendszer” c. workshopot, amely online kerül megrendezésre 2021. december 8-án 14:00-16:30 között. A részletes programot ide kattintva tekintheti meg. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni december 6-ig lehet az alábbi linken.
2021. november. 17.
Egyre aggasztóbbak a magyar járványügyi adatok. Naponta több mint százan halnak meg koronavírus-fertőzésben. Közben 600-hoz közelít azoknak a száma, akik a koronavírus miatt élet-halál között fekszenek valamelyik kórházak intenzív osztályán. Kásler Miklós miniszter múlt héten elrendelte, hogy az ágyak 20 százalékát szabadítsák fel az intézmények. A stúdióban Ficzere Andrea, a Kórházszövetség elnöke.
2021. november. 10.
Az Óbudai Társaskör - Kiskorona7 köszönetét szeretné kifejezni a pandémiában első vonalban helytállók felé, ezért valamennyi novemberi, klasszikus zenei koncertre ajándékjegyekért regisztrálhatnak a budapesti és Pest megyei egészségügyben dolgozó orvosok és egészségügyi szakalkalmazottak, minden egészségügyi intézményben dolgozó munkatársak.
2021. november. 10.
Alábbiakban megtekinthetők a 2021.11.01-én életbe lépett eGYSE recept felírásával, kiadásával kapcsolatos tudnivalók. eGySE indulási tájékoztatás tájékoztató
2021. november. 03.
Ide kattintva elérhető a HOPE 2021 októberi hírlevele.
2021. szeptember. 06.
A Magyar Kórházszövetség email elérhetősége megváltozott, kérjük a jövőben az mksz@korhazszovetseg.hu címre küldjék leveleiket.
2021. augusztus. 31.
A kórházi ellátórendszer hatékony fejlesztése érdekében a tagkórházak vezetőinek bevonásával belső szakmai egyeztető fórum szervezéséről döntött a Magyar Kórházszövetség elnöksége.  A rendezvény célja a jelenleg tapintható nehézségek konstruktív átbeszélése, majd egy előremutató megoldási javaslat összeállítása. Témák:
2021. június. 30.
Ide kattintva megtekintheti a Magyar Kórházszövetség 2021. június 17-i Közgyűlése által elfogadott Állásfoglalását.
2021. május. 31.
FELHÍVÁS - Megjelent a 2022. évi HOPE Exchange program felhívása a szervezet honlapján.